اثر سیگار بر دندان

اثر سیگار بر دندان

آیا می دانید اثر سیگار بر دندان چیست و مصرف سیگار چه بیماری هایی را در دهان فرد ایجاد می کند؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی اثر سیگار بر دندان پرداخته و روش های درمان این اثرات مخرب را شرح دهیم.

اثر-سیگار-بر-دندان

اثر-سیگار-بر-دندان

مصرف دخانیات به خصوص سیگار در داخل حفره دهان به علت بالا بردن حرارت محیط داخل دهان و آزاد کردن سموم در آن، باعث تغییراتی در بافت های پوششی دهان یا مخاط دهان می شود. این تغییرات از یک تورم جزئی تا تغییر رنگ سفید در حفره دهانی قابل مشاهده می باشد. این ضایعات سفید که که در اصطلاح پزشکی لکوپلاکیا نامیده می شوند ضایعاتی هستند که می توانند بافت های پوششی  دهان را مستعد بیماری های برگشت ناپذیر مانند سرطان های خوش خیم و بدخیم کنند  بنابراین سیگار می تواند عاملی برای سرطان باشد.

مهمترین اثر منفی سیگار بر روی دهان و دندان ها بیماری های لثه می باشد که باعث می شود استخوان از دور ریشه دندان ها از بین برود و باعث خرده شدن لثه ها می شود یعنی نمای کنگره ای شکل و زیبای دندان ها که با حاشیه لثه ها دارند از بین می رود بنابراین زیبایی دندان ها از دست می رود. در این مواقع ممکن است نیاز به جراحی لثهباشد.

همچنین سیگار باعث کاهش بزاق در دهان شده و در این شرایط احتمال ایجاد پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه ای بیشتر خواهد شد.

دکتر مجتبی صفار هرندی سفید کردن دندان را بهترین نحو ممکن برای بیماران خود انجام می دهد و دکتر هرندی دندانپزشک زیبایی بسیار در آن مهارت دارد و تخصص ویژه ای در انجام آن دارد . جهت انجام روش های درمانی سفید شدن دندان می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید .

روش های درمانی سفید شدن دندان ها

سیگار کشیدن باعث زردی بیش از حد رنگ دندان ها نیز می شود  و برای برگشتن رنگ قبلی دندان ها، بیمار لازم است به دندانپزشک زیبایی مراجعه کند. بهترین دندانپزشک زیبای در تهران  با بررسی دندان های شما به وسیله تکنیک های دندانپزشکی زردی دندان بیمار را برطرف می کند. برخی از این روش ها عبارتند از:

  • جرمگیری دندان: دندانپزشک زیبایی در جرمگیری با استفاده از جرمگیر دندان یا ابزارهای التراسونیک جرم و پلاک های روی سطح دندان و لثه را از بین برده و تا حد قابل توجهی رنگ دندان ها به حالت اولیه باز می گردد.
  • بلیچینگ دندان: در این رش از موادی به نام پراکسیدهیدروژن برای سفید شدن رنگ دندان ها استفاده می شود. در این روش نسبت به جرمگیری دندان، رنگ دندان ها سفیدتر می شوند.
  • لمینیت دندان: لمینیت دندان ها یک لایه نازک و براقی می باشد که به منظور سفید شدن دندان ها و اصلاح بی نظمی و فواصل بین دندان ها بر روی دندان چسباند می شود و در این روش دندان ها نسبت به جرمگیری و بلیچینگ سفیدتر می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =